Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu

Opublikowano: niedziela, 06 grudzień 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU

  1. Trwa Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach. Program roratni z dziećmi będzie realizowany od poniedziałku do soboty. Podejmijmy również postanowienia adwentowe, których wypełnienie zbliży nas do Chrystusa.
  2. We wtorek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  3. W poniedziałek i w środę poświęcenie medalików lub krzyżyków dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Dzieci są podzielone na 2 grupy. Grupa I to: Weronika Fiszka Borzyszkowska, Weronika Golubska, Izabela i Magdalena Jakubowskie, Szymon Malec-Maciesza, Oliwia Sekulska. Grupa II to: Nina Rapta, Julia Potomska, Wiktoria Sycz, Nadia Urbaniak, Miłosz Wolski. W tych dniach będą dostępne zeszyty dla rodziców, jako pomoc w przygotowaniu do I Komunii św. oraz książeczki do nabożeństwa dla dzieci. Łączny koszt 30 zł. od osoby.
  4. W czwartek po Mszy św. zebranie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
  5. W piątek Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania.
  6. Jak zawsze po Mszy św. możemy nabyć „Gościa Niedzielnego”.
  7. Trwa "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Można złożyć ofiarę na to dzieło i zabrać pamiątkową świecę na wigilijny stół. Można także zaopatrzyć się w opłatki.
  8. Spowiedź święta przed uroczystością Bożego Narodzenia. Proszę już teraz korzystać z okazji do spowiedzi św. Nie będzie takiej spowiedzi jak w poprzednich latach, że gościliśmy z posługą duszpasterską innych kapłanów.
  9. Serdecznie dziękuję ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby Kościoła. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!

 

Ks. prał. Paweł Brostowicz – proboszcz