Ogłoszenia duszpasterskie w parafii Świerzno - 01.03.2020

Opublikowano: niedziela, 01 marzec 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

  1. Środą Popielcową cały Kościół rozpoczął 40-dniową pokutę, której dobre przeżycie doprowadzi nas do prawdziwego spotkania ze zmartwychwstałym Panem. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową, o 16.30, a w niedziele Gorzkie Żale o godz. 10.40. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o postanowieniach na wielki post.
  2. W środę po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca i Krąg Biblijny.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, I piątek miesiąca, dzień, w którym oddajemy szczególną cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz I sobota miesiąca, dzień, w którym oddajemy szczególną cześć Niepokalanemu Sercu Maryi, patronce naszej parafii. W tym dniu od godz. 10.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.
  4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego”.
  5. Dzisiaj są rozdawane papierowe skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Jest to propozycja dla całych rodzin, aby każdy ofiarował to, co zaoszczędzi na drodze osobistego wyrzeczenia. Prawdziwy post religijny jest dopiero wtedy, gdy to, co zaoszczędzimy, ofiarujemy ubogim. Pudełka wraz z ofiarami będą zbierane w Wielką Sobotę przy poświęceniu pokarmów wielkanocnych.
  6. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.
  7. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła oraz za modlitwę i ofiary składane na potrzeby całego Kościoła – Bóg zapłać! Pragnę przypomnieć, że w tym roku grób pański i szopkę budują mieszkańcy Białej.
  8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławieństwa Bożego - szczęść Boże!

                                                                                              Ks. prał. Paweł Brostowicz - proboszcz