Ogłoszenia duszpasterskie w parafii Świerzno - 23.02.2020

Opublikowano: niedziela, 23 luty 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 1. Dochodzimy do kolejnego okresu liturgicznego – Wielkiego Postu. Rozpoczniemy go w najbliższą środę, 26 lutego, posypaniem głów popiołem. Obrzęd ten jest wyrazem gotowości do podjęcia pokuty. Msza św. w tym dniu o godz. 17.00. Ofiary złożone w tym dniu są przeznaczone na pomoc ubogim.
 2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy – od 18 do 60 roku życia.
 3. Przez cały Wielki Post należy powstrzymać się od udziału w zabawach.
 4. W wielkim poście gromadzimy się na nabożeństwach: w piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.30 natomiast w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 10.40. Tradycyjnie już w okresie Wielkiego Postu możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 5. Z okazji Wielkiego Postu warto podjąć jakieś postanowienie. Zdaniem wielu ojców duchownych jest to najlepsza droga dla człowieka, który pragnie przemiany w swoim życiu.
 6. Najbliższy tydzień będzie także Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wiemy, że pijaństwo przynosi cierpienie wielu ludziom. Podejmijmy tę intencję w naszych osobistych modlitwach.
 7. Za udział w nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych.
 8. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. W piątek po Mszy św. spotkanie z młodzieżą, która chce przygotować się do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 • Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”.
 • Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła oraz za ofiary duchowe i materialne składane na rzecz wspólnoty Kościoła – Bóg zapłać!
 • Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!

                                                                                              Ks. prał. Paweł Brostowicz - proboszcz