TheGrue.org

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

Opublikowano: poniedziałek, 02 kwiecień 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Alleluja!

         Niech Zmartwychwstały Chrystus da siłę do codziennych zwycięstw i napełnia radością każdego dnia. Niech będzie źródłem nadziei, niech pozwoli wierzyć wiarą niezłomną i patrzeć oczyma miłości na znaki Jego żywej obecności. Radosnych, zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych oraz serdecznych spotkań w rodzinnym gronie życzy Wasz duszpasterz!

  1. Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał!, Chrystus żyje! Z wdzięcznością kieruję słowa podziękowań do wszystkich, którzy przyczynili się, aby liturgia tych dni miała godną oprawę. Dziękuję za przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego i procesji rezurekcyjnej. Dziękuję strażakom za wartę honorową, ministrantom i scholi za oprawę liturgiczną, za adorację i modlitwę ? Bóg zapłać!
  2. Najbliższy tydzień to oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W związku z tym w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na KUL i kształcenie w diecezji.
  4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Msza św. o godz. 18.00.
  5. Można nabyć "Gościa Niedzielnego?.
  6. Dziękuję za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu, a zwłaszcza za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję za uporządkowanie terenów przy krzyżach przydrożnych oraz za dekoracje w kościele. W przyszłą niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpoczynającą Tydzień Miłosierdzia, zbieramy ofiary do puszek na Caritas Diecezji i Parafii.
  7. Wszystkim Parafianom i Gościom jeszcze raz życzę radosnych Świąt Wielkanocnych oraz błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!

          Ks. prał. Paweł Brostowicz - proboszcz