TheGrue.org

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocy

Opublikowano: sobota, 25 kwiecień 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCY

 1. Drodzy Parafianie, okoliczności, w których przyszło nam żyć, skłaniają każdego z nas do nowych, rozważnych i bezpiecznych zachowań w codziennym życiu. Takie zachowanie obejmuje także sferę praktyk religijnych. Pragnę zapewnić, że każdy, kto tego pragnie może skorzystać z sakramentu pokuty, Komunii św. czy innych sakramentów. Od poniedziałku rozważałem, co zrobić, by wykorzystać możliwości, jakie mamy, aby bezpiecznie uczestniczyć we Mszy św.

Moja propozycja: Na Msze św., gdy nie ma intencji mszalnych zamówionych przez parafian, będę zapraszał przedstawicieli rodzin z konkretnych posesji, tak by nie było wątpliwości iść czy nie iść na Mszę św. W ten sposób każdy parafianin będzie miał możliwość spełnienia przykazania mówiącego: "w czasie wielkanocnym Komunię św. przyjąć".

Gdy idzie o spowiedź św. Proszę podejść w kościele czy zadzwonić do mnie. Umówimy się, by spowiedź była sprawowana godnie i owodnie dla duchowości spowiadającego się.

      PLAN UDZIAŁU WE MSZACH ŚW. po 1 osobie z domostwa, chyba, że inni z tej grupy rezygnują

 • Poniedziałek, Świerzno, z posesji 1-9
 • Wtorek, Świerzno, z posesji 13-21
 • Środa, Świerzno, z posesji 22-30
 • Czwartek, Świerzno, z posesji 33-39
 • Piątek, Świerzno, z posesji 41-52

Przy wejściu do kościoła będą zbierane ofiary, na bieżące utrzymanie parafii oraz jałmużna wielkopostna zbierana do skarbonek wielkopostnych "Ofiara juniora dla seniora".

 1. Od dnia dzisiejszego do przyszłej niedzieli 3 maja 2020r. trwa w Polsce TYDZIEŃ BIBLIJNY. Znajdźmy w tych dniach czas, by jeszcze raz wsłuchać się w słowa Pana czytając Pismo święte.
 2. W okresie wielkanocnym jesteśmy zobowiązani przystąpić do Komunii Świętej. Zadbajmy o sumienne wypełnienie tego obowiązku.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.
 4. W piątek 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W tym roku nie możemy gromadzić się przy krzyżach i figurach Matki Bożej. Jedyne wspólnotowe nabożeństwo majowe może być celebrowane w połączeniu ze Mszą św. Bardzo proszę i zachęcam do modlitwy w domach. Ofiarujmy te wyśpiewywane litanie z prośbą do Pana Boga za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny o ustanie epidemii i o deszcz. Nabożeństwa majowe będą celebrowane po Mszy św., a w niedzielę i uroczystości przed Mszą św. o godz. 11.00, tj. o godz. 10.40.
 5. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski zostaje przeniesiona na dzień 02 maja 2020 r.
 6. Serdecznie dziękuję za modlitwę i ofiary składane na potrzeby Kościoła ? Bóg zapłać!
 7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!

                                                                                              Ks. prał. Paweł Brostowicz - proboszcz