TheGrue.org

Ogłoszenia duszpasterskie w parafii Świerzno - 29.03.2019

Opublikowano: niedziela, 29 marzec 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

  1. Drodzy parafianie. Od dnia 26 marca nie możemy spotykać się na nabożeństwach w kościele. Jednak celebrując codzienne Msze św. i nabożeństwo pamiętam o Was i polecam Was Bożej Opatrzności. Z całego serca proszę Was o modlitwę za nasz wszystkich, za dotkniętych zarazą i za naszą Ojczyznę.
  2. Przyszło nam żyć w szczególnych warunkach. Stąd szereg rozporządzeń władz państwowych i kościelnych. Starajmy się gorliwie do nich stosować.
  3. Katecheza szkolna została ograniczona do 1 godz. tygodniowo. Nie powoduje to żadnych szkód duchowych. Wprost przeciwnie, w tym trudnych czasie okazuje się, jaka jest nasza wiara. Jednym z obrazów, jakie pozostaną w pamięci dzieci, to udział we Mszach św. przed telewizorami. Starajmy się o godne uczestnictwo we wszelkich nabożeństwach transmitowanych przez różne media. Ubierzmy się jak na Mszę św. do kościoła, przyjmujmy właściwe postawy tj. klęczenie, stanie, siedzenie we właściwym czasie, znak krzyża św. włączenie się w śpiewy, odpowiedzi w modlitewnym dialogu.
  4. Na naszej stronie internetowej i na stronie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej można odnaleźć zarządzenia ks. bpa ordynariusza Edwarda Dajczaka.
  5. Na te trudne dni tego wyjątkowego Wielkiego Postu wszystkim z serca błogosławię - szczęść Boże !

Ks. prał. Paweł Brostowicz - proboszcz